początek

komitet honorowy

darczyńcy

wizualizacje

festiwal „Muzyka w Starym Krakowie”

znak 1%

znak OPP

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Fundacja Capella Cracoviensis
Organizacja Pożytku Publicznego
1%

Fundacja Capella Cracoviensis, została powołana w 1991 roku dla zrealizowania budowy Sali Koncertowej, niezbędnej dla rozwoju kultury muzycznej w Krakowie. Dzięki zrozumieniu problemu ze strony Władz Miasta, został` przekazany Fundacji w użytkowanie teren pod budowę w Cichym Kąciku (Małe Błonia). Wielkie poparcie i ofiarność społeczeństwa Krakowa i licznych darczyńców ze Świata, pozwolił`y Fundacji na zakup dodatkowej części terenu oraz sfinansowanie projektu budowlanego, który uzyskał pozwolenie na budowę pod roboczą nazwą Park Miejski Centrum Muzyki. Zawiera on budynek w pełni nowoczesny, drobiazgowo przemyślany pod kątem optymalnych warunków dla wykonawstwa i odbioru muzyki, mający dwie sale koncertowe (dużą i kameralną), wraz z niezbędnym zapleczem. Zakłada się, że obiekt może się sam finansować, ze względu na wyjątkowe ku temu warunki: zabytkowy bunkier zaadaptowany na cele komercyjne, duża powierzchnia wystawiennicza pod salą koncertową, parking dla 300 samochodów, możliwość wynajmu sal i 10 pokoi gościnnych, zielony teren dający możliwość urządzania imprez plenerowych. Będzie to miejsce zarówno wielkich wydarzeń" kulturalnych, jak i codziennej rekreacji mieszkańców Krakowa. Obecnie przed Fundacją stoi zadanie zebrania sumy stanowiącej wkład własny, niezbędny do uzyskania funduszy europejskich.

Szanowni Państwo !
Pomóżcie, poprzez przekazanie 1% podatku, doprowadzić do szczęśliwego końca wspólne dzieło, które zapewni dach nad głową Krakowskiej Muzyce i przyczyni się do jej promocji w Świecie.

Kraków jest jedynym dużym miastem w Polsce, nie posiadającym odpowiedniej Sali Koncertowej !